McBarge

V roce 1986 otevřel McDonald´s svojí 500. jedinečnou restauraci.

McBarge

McBarge, oficiálně pod názvem Friendship 500, byla McDonalds restaurace vyrobená na plovoucí konstrukci pro Expo '86 v kanadském Vancouveru a tvořila jednu z pěti nových McDonaldů na Expu, všech 5 restaurací bylo postaveno za $12 millionů. Loď byla zakotvena ve False Creek a stala se první restaurací McDonalds na vodě prezentující budoucí technologie a architekturu.

 

McBarge

McBarge

McBarge

McBarge

McBarge

Ačkoli plovoucí konstrukce dovolila přemístit restauraci i na jiné místo po skončení Expo '86, McBarge zůstala prázdná na výstavišti Expo až do roku 1991, kdy nový majitel výstaviště požadoval od McDonaldu loď ostranit. Chátrající loď byla přemístěna a je zakotvena uprostřed zátoky Burrard Inlet mezi průmyslovými loďmi a ropnou rafinerií.

V červnu 2009 předložil současný vlastník lodi Howard Meakin projekt na nové nábřeží řeky Fraser s bývalým McBarge jako dominantou s názvem "Sturgeon's on the Fraser". Projekt by měl obsahovat několik restaurací a přístav pro malé motorové lodě a plachetnice. V srpnu 2010 dostal projekt podporu od místních obyvatel a čeká se na schválení od rady města.

McBarge nyní:

McBarge

McBarge

McBarge

McBarge

McBarge

McBarge

McBarge

McBarge

McBarge

Představený projekt:

McBarge

 

Na videu níže se můžete podívat na budoucí projekt a dokonce i záznam z reálného provozu na lodi z roku 1986.