Publikováno: 30.12.2017
aw marine dr vancouver canada fastfoods.cz 1

A&W
468 SW Marine Dr
Vancouver, BC V5X 0C4
Kanada

Venkovní zahrádka

Po - Ne: 5:30 - 00:00 

Fast Food A&W byl založen v roce 1923 v kalifornském Lodi. Poprvé řetězec expandoval za hranice do Kanady v roce 1956, kde je od roku 1972 spravován a vlastněn kanadskou centrálou. Na území Kanady se jedná o druhou nejrozšířenější burgerovou frančízu (po McDonald's).

A&W mají jako svůj hlavní produkt základní burger, který je vyráběný v několika velikostech, nejmenší Mama Burger, dvojitý Papa Burger a trojitý Grandpa Burger. Obsahují jen maso, nakládanou zeleninu, cibuli a omáčky. Za malý příplatek lze každý burger doplnit o sýr nebo slaninu.

 

aw marine dr vancouver canada fastfoods.cz 2

My jsme zvolili Mama Burger se sýrem a slaninou a Teen Burger, který obsahuje kromě hovězího masa ještě sýr, slaninu, salát, rajče, cibuli a nakládanou zeleninu. Oba burgery od A&W jsou chutné, suroviny čerstvé a kvalitní. Není to nic, za čím by se vyplatilo jezdit přes půl města, ale to kvůli četnosti restaurací ani nemusíme. Všechny burgery lze za příplatek dostat jako menu s hranolkami a nápojem. Cena za menu se liší podle zvoleného druhu přílohy, od  nejlevnějších základních hranolků, přes dražší sweet potato hranolky (doporučujeme!) nebo cibulové kroužky, až po nejdražší verzi v Kanadě tolik populárního poutine.

aw marine dr vancouver canada fastfoods.cz 3

Pokud mají v A&W něco skutečně značkového, na čem si opravdu zakládají, tak je to jejich Root Beer. Jedná se o sladký sycený nápoj barvou podobný Coca-Cole, chuťově nejbližší asi naší Kofole s výraznou příměsí dětského sirupu proti kašli. V Kanadě i USA je root beer (všech značek) velice populární, nás příliš neoslovil. Naštěstí je nabídka nápojů doplněna o běžný sortiment nápojů od společnosti Coca-Cola. Tradičně se ale nápoje v A&W neservírují do papírových kelímků (ačkoliv i s tím už jsme se setkali), ale natočí vám je do velkého skleněného korbelu, který krátce předtím vyndají z mrazáku. V parném létě snad neexistuje lepší osvěžení. Z použití skleněného nádobí pak ale plyne jeden větší nedostatek, s kterým se restaurace na Marine Drive v době naší návštěvy potýkala: prostor pro odkládání použitého nádobí byl narvaný k prasknutí, takže nám nezbývalo, než naše půllitry a drátěné košíčky od hranolků navršit na tu hromadu a potichu se odplížit, než to celé spadne.

Restaurace A&W bychom doporučili hlavně jako pro Evropana neobvyklou alternativu klasického McDonaldu nebo Burger Kingu s poměrně stabilní kvalitou produktů. Doporučit můžeme i lehce pikantní Spicy Habanero Chicken Burger. Určitě se pak vyplatí si připlatit za sweet potato fries s chipotle majonézou, i s příplatkem by ale cena za menu neměla přesáhnout 10 dolarů na osobu. 

 

Celkově doporučuji: 67 %

Autor: Pedestrian
Datum návštěvy: 26.6.2017 14:00
Celková útrata: cca 25 CAD